Aktiviteler

g31
Hiking-Lycian-way
K5003100hsrs

Aktivitiler

Tatilinizi içinize sindirirken, hamaklarımızın birinde uzanıp bir kitap okuyup, şekerleme yapabilirsiniz, fakat gezmeye ve eğlenceye vakti olan konuklarımıza birkaç ipucu vermek isteriz.

Yürümeyi sevenler için Çıralı hakikaten bulunmaz bir yer. Doğaya yapacağınız bir yürüyüşten sonra, Çıralıya neden saklı cennet dendiğini anlayacaksınız.

Çıralıda işaretli yürüyüş yolları bulunmaktadır. Ayrıca 550 km. eski Likya ticaret yolunun bir etabı da Çıralıdan geçer ve hiç olmazsa bir kısmını yani Çıralı-Yanartaş-Ulupınar parkurunu yürümek ve Ulupınar da şelalelerin altında Alabalık yemek,
unutamayacağınız anılardan birisi olacaktır.

Yanartaş Otelimizden yarım saatlik bir yürüyüşle erişebileceğiniz, dünya harikası ve mucizesi olan yanan taşları, ziyaret etmeden, geri dönmeniz, yapacağınız en büyük hatalardan birisi olacaktır.

Gün ve gün dünıanın dört bir yanından gelen yerli ve yabancı turistler, bu ebedi sönmeyen ateşi hayranlıkla seyretmekte ve şaşkşnlıklarını saklamamaktadırlar. Acaba kahraman Bellerophon un çetin bir savaş sonu uçan atı Pegasus un yardımı ile öldürdüğü üç gövdeli ejderha Chimera kızgınlığından burada halen yeraltından ateş mi üflemektedir?

Olimpos (antik kent), Deliktaş Buraya da otelimizden yarım saatlik bir yürüyüş ile erişebilirsiniz. Bugünkü belgeler Olimpos un Helenistik devrinde kurulduğunu ve yapılan kazılarda çıkarılan sikkelerden elde edilen bilgilere göre M.Ö. 2.y.y. da var olduğu bilinmektedir.    

Daha sonraları Likyalıların yerleşim yeri haline gelen Olimpos, Likya birliğinin en önemli dokuz şehrinden biri olmayı başarmıştır. Fakat bu mutlulukları fazla sürmemiş ve devamlı bir şekilde korsanların saldırılarına maruz kalmıştır, buda zengin şehri bir anda fakir düşürerek önemini yitirmesine sebep olmuştur.Romalıların bölgeye gelmesi ve sonra Olimposu topraklarına katması, geçici bir zaman rahatlık verdi ise de, Osmanlıların bu bölgede
deniz üstünlüğünü ele geçirmeleri ile XV. Yüzyılda tamamen terk edilmiştir. Antik Olimpos şehri içinden geçen nehir ile ikiye ayrılmıştır. Bugün hala nehrin sağ ve solunda harabeleri mevcuttur. Çıralı tarafından gelindiğinde Deliktaşı da görebilirsiniz.

Tekne turları: Her gün Çıralı dan çeşitli istikametlere tekne turları tertip edilmektedir. Akdenizin keşfedilmemiş koyları,  korsan mağaraları ve buna benzer hayal edemeyeceğiniz güzellikleri, sizleri beklemektedir. 1.Tur- Phaselis koyu, antik şehir Phaselis ve üç adalara gider. 2.Tur -Porto Ceneviz, Çoban Limanı ve Sazak koylarına gider. 3.Tur -Sulu adaya gider Bu adada tatlı su bulunur.

Her cuma günü Kumluca da çevrenin en büyük pazarı kurulur. Burada yörede yetişen her istediğinizi bulabildiğiniz gibi, Akdeniz in tüm deniz ürünlerini de bulursunuz.
Bu Pazarın yanı sıra kurulan tekstil pazarı da görülmeye değer. Kemer ilçesinde her pazartesi kurulan pazar, alış veriş imkanları, mağazalar ve çeşitli dükkanlar, çok sayıda yerli ve yabancı turistleri çekmektedir.

Jeep Safarisi Toros dağlarında geçen bu jeep safarisi sizleri doğa ile birleştirecektir.1700 metredeki yayla gezisi ve buna benzer doğal güzellikler panorama manzaralar unutamayacağınız anılar arasında olacaktır

Kekova-Demre-St.Nicolaus kilisesi. Batık şehir Kekova ve Simena tekne gezisi, Likya duvar mezarları ziyareti

× Whatsapp